Rozpoczęliśmy działania w ramach projektu "Z ekologią za pan brat!" dofinansowanego z programu Działaj Lokalnie 2021 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacji Fundusz Lokalny SMK. W miniony czwartek, w godzinach popołudniowych, grupa wolontariuszy wraz z uczestnikami projektu zamontowała serce na nakrętki i uprzątnęła teren wokół SOSW w Rudniku nad Sanem. Działania podjęto w ramach wrześniowej "akcji sprzątania świata". Do zamontowanego serca można już wrzucać nakrętki! Wszystkim Wolontariuszom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne akcje.

W środę 22 września 2021 r., na auli SOSW w Rudniku nad Sanem odbyły się 2 godzinne warsztaty plastyczno-recyklingowe w ramach projektu pn. " Z ekologią za pan brat ". W warsztatach uczestniczyło 40 uczniów SOSW, którzy pod okiem prowadzącej Pani Krystyny Fronc wykonali przeróżne ozdoby, zabawki jak i przedmioty codziennego użytku, np. wazony, pojemniki na kredki, przybory szkolne, itp. Zajęcia miały na celu uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problem ogromnego zaśmiecania naszej planety i pokazały, że nie wszystko, co na pierwszy rzut oka wydaje się nieprzydatne, takowym jest. Warto zastanowić się czasem czy z pozoru niepotrzebne rzeczy i śmieci nadają się jeszcze do recyklingu.

W środę, 29 września odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu "Z ekologią za pan brat" z programu Działaj Lokalnie 2021. Był to apel ekologiczny pt. "Zacznijmy od własnego domu - jak oszczędzać wodę, prąd i zużywać mniej plastiku". Prowadząca apel to nauczycielka z SOSW w Rudniku nad Sanem, Pani Anna Zając.

Za nami kolejna Akcja Sprzątania Świata, a tym razem były to tereny Nadleśnictwa Rudnik nad Sanem. W środę, 6 października uczestnicy projektu pn. "Z ekologią za pan brat" wraz z wolontariuszami i koordynatorem projektu udali się do pobliskiego lasu, zakasali rękawy i uzbierali sporo śmieci. W akcji wspomagali nas panowie Leśniczy.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Prezentacja multimedialna "Z ekologią za pan brat!" - Zacznijmy od własnego podwórka.