Akcja „Pozytywnie zakręceni 3”

Prace na rzecz Stowarzyszenia w ramach akcji społecznej „Pozytywnie zakręceni 3” dobiegły końca. Dzięki zaangażowaniu wielu osób od września 2015 roku do września 2016 roku zebraliśmy ok. 2 ton nakrętek. W pomoc przy ich załadunku włączyło się wiele osób szczególnie rodzice wraz z uczniami oraz nauczyciele. Za okazaną pomoc szczególnie dziękuję:

P. Krystynie i Wiesławowi Maziarczyk

p. Agnieszce Stec

p. Marzenie  Chudy

p. Anieli Iskra wraz z córką

p. Wiesławie Wołoszyn

p. Piotrowi Trojanowskiemu

oraz uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem:

Łukaszowi Pchełka, Barbarze Wołoszyn, Filipowi Chwalibóg, Wiktorii Zielińskiej, Paulinie Kruk, Marcinowi Pęcakowi, Wojtkowi Drzymała, Mariuszowi Młynarskiemu, Sebastianowi Czubie, Krzysztofowi Serafin, Dawidowi Niemiec.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

Organizator akcji

Alicja Bronkiewicz

Podsumowanie akcji "Pozytywnie Zakręceni 3"


Akcja pod hasłem „Pozytywnie zakręceni 3” dobiegła końca

W czerwcu 2016 roku dobiegła końca kolejna akcja zbiórki nakrętek, pod hasłem „Pozytywnie zakręceni”. Po raz trzeci we wrześniu 2015 roku zdecydowaliśmy o podjęciu kolejnych działań związanych ze zbiórką surowców wtórnych w postaci nakrętek. Przez 10 miesięcy podejmowaliśmy starania i trud w zbieraniu i pozyskiwaniu nakrętek po napojach, płynach, szamponach i td. Celem naszej akcji było pozyskanie środków na obniżenie kosztów związanych z planowanym wyjazdem (turnusem) rehabilitacyjnym do Centrum Rehabilitacji Wilkasy dla 25 osób podopiecznych i ich rodziców/opiekunów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem. O naszej akcji informowaliśmy poprzez przygotowany i udostępniany plakat informujący o zbiórce oraz w bezpośrednich rozmowach ze społecznością lokalną zachęcając do podjęcia aktywności wolonatrystycznej na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia, jak również poprzez informację umieszczoną na stronie internetowej Stowarzyszenia.

Dzięki podjętym wyzwaniom i trudzie w zorganizowaniu akcji informacyjnej, pozyskiwaniu, magazynowaniu, przenoszeniu i sprzedaży nakrętek do akcji „Pozytywnie zakręceni 3” aktywnie włączyły się następujące instytucje i osoby fizyczne:

  • Przedszkole Parafialne w Kamieniu
  • Szkoła Podstawowa w Hucisku
  • Gimnazjum nr 2 w Nisku
  • Zespół Szkół w Ulanowie
  • Liceum Ogólnokształcące im. Czarnieckiego w Nisku
  • Kryta pływalnia w Sokołowie Małopolskim
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Wesołej
  • Sieć sklepów Biedronka oddziały w: Sokołowie Małopolskim
  • Księgarnia Ulanów p. A. S. Pawlikowscy
  • Gminna Spółdzielnia Ulanów
  • AQA usługi wielobranżowe p. R. i U. Gola
  • Sklep wielobranżowy Ulanów p. Walicki
  • Samorząd Uczniowski Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem
  • uczniowie, rodzice oraz pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem
  • p. A. i J. Czyż
  • p. M. Kowalska
  • p. E. Zaguła
  • p. B. Puk
  • p. H. Wołoszyn
  • p. J. Sowa
  • M.T. Gutek.

Korzystając z okazji zakończenia roku szkolnego organizator wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego wręczyli podziękowania wszystkim tym, którzy zaangażowali się w pozyskiwanie środków na rzecz realizacji turnusu rehabilitacyjnego a trzy osoby, które zebrały najwięcej nakrętek dodatkowo zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Są to kolejno:

  1. Marcin Puk
  2. Dominika Zaguła
  3. Emilia Szpyt

Akcja „Pozytywnie zakręceni 3” po raz kolejny zakończyła się dużym sukcesem. A wszystko to dzięki wysiłkom i przychylności wielu osób, za co jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy.

Organizator akcji Alicja Bronkiewicz

prev next

Turnus rehabilitacyjny w Sanatorium Szczawnica

W dniach od 7 do 12 września 2015 roku,32 osobowa grupa młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem wraz z opiekunami,byłauczestnikami turnusu rehabilitacyjnego wSzczawnicy. Jest to jedno z najpiękniejszych i najstarszych uzdrowisk w Polsce.Od początku pobytu, każdy uczestnik wyjazdu rehabilitacyjnego był objęty opieką lekarza balneologa, który wyznaczył przebieg leczenia i korygował go w miarę potrzeb. PrzychodniaUzdrowiskowa Szczawnica zajmuje się leczeniem schorzeńgórnych i dolnych dróg oddechowych, alergii, zatokoraz przewlekłych zespołów bólowych kręgosłupa i stawów oraz chorób reumatycznych.Uczestnicy pobierali zabiegi z zakresu kinezyterapii, światłolecznictwa, elektrolecznictwa, hydroterapii, masaży, inhalacji czy krenoterapii. Szczególną ulgę w dolegliwościach przynosiły zabiegi borowinowe, masażewirowe, masaże klasyczne, lampy BIO-V, Sollux (naświetlanie promieniami podczerwonymi), gimnastyka zbiorowa kręgosłupa oraz inhalacje indywidualne m.in. celkowe.Podczas pobytu na każdego kuracjusza przypadało po 3 zabiegi dziennie, zakwaterowanie i wyżywienie. Gościliśmy w pensjonacie „Majerczakówka”, który mieścił się w niedalekiej odległości od miejsca pobieranych zabiegów.Dodatkową atrakcją były codzienne popołudniowe wyjazdy do miejsc położonych w niedalekiej odległości od Szczawnicy . Zwiedziliśmy Zamek w Niedzicy oraz Starej Lubowni na Słowacji. Pływaliśmy statkiem po jeziorze Czorsztyńskim. Spacerowaliśmy Wąwozem Homole w Jaworkach. Jechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na szczyt Palenicy. Jednak największą atrakcją okazał się dla kuracjuszy,a w szczególności dzieci i młodzieży,Aqapark w Białce Tatrzańskiej. Podczas pobytu na kąpielisku przez 2,5 godziny wszyscy korzystali z masaży w wodzie termalnej o różnej specyfice i prozdrowotnych właściwościach. Uczestnicyturnusu po intensywnym tygodniu zabiegów, wyjazdów, spacerów z górki i pod górkę, wrócili zadowoleni, deklarując chęć wzięcia udziału w podobnym przedsięwzięciu w przyszłości.

Dziękuję p. Beacie Drzymała za pomoc w organizacji i opiekę nad grupą podczas turnusu.

Turnus rehabilitacyjny w znacznej części był finansowany ze środków własnych uczestników. Dodatkowe środki to:refundacja zabiegów z NFZ, zbiórka surowców wtórnych, kiermasz, darowizny.Całkowity koszt wyjazdu 27 720 zł.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do obejrzenia fotorelacji z pobytu w Sanatorium Uzdrowiskowym w Szczawnicy.

Alicja Bronkiewicz

Organizator

Galeria mediów

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Poprowadź Mnie przez Świat” już po raz drugi organizuje akcję zbiórki nakrętek pod hasłem „Pozytywnie zakręceni”, którego celem jest pozyskanie środków na zorganizowanie kolejnego turnusu rehabilitacyjnego dla 31 uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem i ich rodziców/opiekunów. Główną ideą turnusu jest pomoc podopiecznym w utrzymaniu jak najlepszej sprawności fizycznej, poprawa zdrowia oraz stworzenie możliwości sprawdzenia się i odnalezienia w nowej sytuacji. Każda nawet najdrobniejsza pomoc w zakresie pozyskiwania środków, w tym: zbiórka nakrętek,przekazanie 1% podatku (KRS 0000358440z dopiskiem „turnus Szczawnica”)itp. będzie kolejnym krokiem przybliżającym nas do osiągnięcia założonego celu.

Dlatego zwracamy się z prośbą i zachęcamy do włączenia się w akcję na rzecz naszych podopiecznych, a za każdą pomoc z góry dziękujemy.

Szczegółowych informacji udziela inicjatorka akcji p. Alicja Bronkiewicz osobiście lub pod numerem telefonu 661-215-664.

Z wyrazami szacunku

Prezes Stowarzyszenia

Agnieszka Dreksa

Podsumowanie akcji pod hasłem „Pozytywnie zakręceni 2”

We wrześniu 2015 roku zakończyła się kolejna akcja zbiórki nakrętek, tym razem pod hasłem „Pozytywnie zakręceni 2”. Od września 2014 roku podejmowaliśmy starania i trud w zbieraniu i pozyskiwaniu nakrętek po napojach. Celem naszej akcji było pozyskanie środków na obniżenie kosztów związanych z planowanym wyjazdem (turnusem) rehabilitacyjnym do Sanatorium Szczawnica dla 30 osób podopiecznych i ich rodziców/opiekunów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem. O naszej akcji informowaliśmy lokalną społeczność, poprzezbezpośrednie rozmowy zachęcające do podjęcia aktywności społecznej, informację umieszczoną na stronie internetowej Stowarzyszenia oraz rozpowszechnianie plakatów.Dzięki temu do akcji „Pozytywnie zakręceni 2” aktywnie włączyły się następujące instytucje i osoby fizyczne:

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Wesołej
  • Zespół Szkół w Ulanowie
  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Podoficerskiej Szkoły Piechoty dla Małoletnich w Nisku
  • Liceum Ogólnokształcące im. Czarnieckiego w Nisku
  • Szkoła Podstawowa w Hucisku
  • Kryta pływalnia w Sokołowie Małopolskim
  • Gimnazjum nr 4 w Stalowej Woli
  • Przedszkole Parafialne w Kamieniu
  • Sieć sklepów Biedronka oddziały w: Kamieniu, Rudniku nad Sanem, Nisku, Jeżowem, Sokołowie Małopolskim
  • Księgarnia Ulanów p. A. S. Pawlikowscy
  • Gminna Spółdzielnia Ulanów
  • AQA usługi wielobranżowe p. R. i U. Gola
  • Sklep spożywczy Ulanów p. M. Nosal
  • Sklep wielobranżowy Ulanów p. Walicki
  • p. A. i J. Czyż
  • p. M. Kowalska
  • p. J. Sowa
  • p. T. Kołodziej
  • uczniowie, rodzice oraz pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem.

Korzystając z okazji zakończenia roku szkolnego organizator wraz z prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Poprowadź Mnie przez Świat” wręczyli podziękowania wszystkim tym, którzy zaangażowali się w pozyskiwanie środków na rzecz realizacji turnusu rehabilitacyjnego.

Akcja „Pozytywnie zakręceni 2”po raz kolejny zakończyła się sukcesem. A wszystko to dzięki wysiłkom i przychylności wielu osób, za co jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy.

Organizator akcji Alicja Bronkiewicz

Beata Drzymała

A tak to wyglądało ...;)

prev next

Turnus rehabilitacyjny Rabka-Zdrój

Rabka- Zdrój to znane uzdrowisko górskie, pięknie położone w Beskidzie Zachodnim.W dniach od 8 do 12 września 2014 roku, 19 osobowa grupa młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem wraz z opiekunami,miała możliwość pobytu na turnusie rehabilitacyjnym. Sanatorium jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, adodatkowo specyficzny i łagodny klimat miejscowości sprzyjał rehabilitacji dzieci, młodzieży i dorosłych.Na początku pobytu każdy uczestnik wyjazdu rehabilitacyjnego skorzystał z konsultacji lekarza balneologa, który wyznaczył przebieg leczenia. Sanatorium Rabka-Zdrój leczy schorzenia układu oddechowego, przemiany materii, schorzenia kardiologiczne oraz narządu ruchu. Zabiegi wykonywane były na profesjonalnym poziomie. Szczególną ulgę w dolegliwościach przynosiły zabiegi borowinowe, kąpiele solankowe, masaże, lampy Solux, prądy TSA, inhalacje indywidualne i zbiorowe.

Podczas pobytu na każdego kuracjusza przypadało po 3 zabiegi dziennie, zakwaterowanie i wyżywienie. Gościliśmy w pensjonacie „Willa Świt”, który mieścił się w niewielkiej odległości od miejsca zabiegów oraz naprzeciwko parku zdrojowego i tężni solankowej, gdzie można było umilić sobie pobyt podczas spacerów. Dodatkową atrakcją były codzienne wyjazdy do Aquaparku w Białce Tatrzańskiej. Podczas 2,5 godzinnego pobytu uczestnicy wyjazdu korzystali z masaży w trzech basenach z wodą termalną o różnej specyfice i prozdrowotnych właściwościach. Wszyscy uczestnicy turnusu wrócili zadowoleni, wypoczęci i zdrowsi, a pobyt mile wspominamy do dziś.

Turnus rehabilitacyjny w znacznej części był finansowany ze środków Telewizji Polskiej w ramach akcji charytatywnej „Reklama dzieciom 2013”.Kwota dofinansowaniawyniosła 10 000 zł, ponadto zabiegirefundował NFZ, pozostałe koszty tj. przewoźnika i ubezpieczenie pokryto z: darowizn, zbiórki surowców wtórnych i wkładu własnego. Całkowity koszt wyjazdu to 16 572 zł.

Organizator: Alicja Bronkiewicz


W dniach 18 – 31 marca w Naszym Ośrodku odbywał się kiermasz ozdób wielkanocnych organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Poprowadź Mnie przez Świat”. W prace nad kiermaszem zaangażowali się rodzice i uczniowie, nauczyciele, wychowawcy i pracownicy SOSW oraz inni członkowie stowarzyszenia. W dniu 22 marca miała miejsce sprzedaż ozdób wielkanocnych pod Kościołem pw. Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na turnus rehabilitacyjny dla 28-osobowej grupy dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz ich opiekunów, który odbędzie się w Szczawnicy we wrześniu bieżącego roku.

Za wkład pracy, trud i czas poświęcony na przygotowanie ozdób składamy serdeczne podziękowania.

Organizatorzy kiermaszu:

Beata Drzymała

Alicja Bronkiewicz

Galeria mediów

prev next

Cykl warsztatów przedświątecznych

W poniedziałek 02 marca 2015 roku zakończył się cykl trzech warsztatów dla młodzieży, rodziców i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem. Celem warsztatów było przybliżenie tematyki dziedzictwa kulturowego oraz przygotowanie rękodzieła artystycznego na „Kiermasz wielkanocny”.

Etap pierwszy warsztatów, dotyczył robienia kwiatów z bibuły. Etap drugi koncentrował się na przygotowaniu kompozycji przestrzennych w formie stroików świątecznych, a etap trzeci wyplataniu palm metodą tradycyjną. Każdy z etapów trwał trzy godziny, podczas których uczestnicy uczyli się przygotowania kwiatów z bibuły w różnych formach i wzorach, tworzenia stroików i wyplatania palm wielkanocnych z różnych materiałów wspólnie zgromadzonych, w tym m.in. ręcznie wykonanych kwiatów z bibuły, bukszpanu, barwinka, bazi, palm, kłosów, suszonych kwiatów itp. oraz zakupionych koszyczków, tasiemek, foli ozdobnych, kurczaków, jajek, świeczek itp.

Łącznie w warsztatach wzięło udział 22 osoby, w tym prawie połowę stanowili rodzice naszych podopiecznych. Dodatkowo warsztaty stworzyły możliwość kreatywnego i miłego spędzenia czasu w oderwaniu się od trudów dnia codziennego. Za udział w warsztatach wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję.

Organizator

Alicja Bronkiewicz

Galeria mediów

Sprawozdanie z przeprowadzonej akcji pod hasłem

„Pozytywnie zakręceni”

W październiku 2013 roku rozpoczęła się akcja pod hasłem „Pozytywnie zakręceni” mająca na celu pozyskanie środków ze zbiórki surowców wtórnych w postaci makulatury, butelek plastikowych PET i nakrętek na pokrycie części kosztów wyjazdu (turnusu) rehabilitacyjnego i trwała do czerwca 2014 r.. Inicjatorką i organizatorką turnusu oraz akcji jest p. Alicja Bronkiewicz, która podjęła działania angażujące społeczność lokalną do włączenia się w akcję. Szczegółowe informacje zostały umieszczone i rozpowszechnione na plakacie promującym akcję oraz poprzez bezpośrednie informacje przekazane do wielu instytucji lokalnych, do tych którzy wykazali największe zainteresowanie należą:

  • Zespół Szkół w Ulanowie
  • Szkoła Podstawowa im. M.Skłodowskiej-CurieNowej Sarzynie
  • Zespół Szkół im. J. Pawła II w Sokołowie Małopolskim
  • Szkoła Podstawowa w Kamieniu
  • Szkoła Podstawowa w Dąbrówce
  • Szkoła Podstawowa w Harasiukach
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Wesołej
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Rudniku nad Sanem
  • Gimnazjum w Łętowni
  • Gimnazjum w Rudniku nad Sanem
  • Towarzystwo Przyjaciół wsi Bieliniec
  • instytucje prywatne i państwowe tj.
  • Księgarnia Ulanów p. A. S. Pawlikowscy
  • Gminna Spółdzielnia Ulanów
  • AQA usługi wielobranżowe p. R. Gola i p. U. Guzek
  • Sklep spożywczy Ulanów p. M. Nosal
  • Sklep wielobranżowy Ulanów p. Walicki
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie
  • Pracownicy sklepu Matias Ulanów
  • p. K. W. Maziarczykowie
  • p. M. Majowicz
  • p. A. Sowa
  • p. H. Wołoszyn
  • p. H. Staroń
  • p. E. Fofana
  • p. M. Rurak
  • p. A. J. Czyż
  • p. M. Kowalska
  • p. J. Sowa
  • p. T. Kołodziej
  • p. W. Wołoszyn
  • p. D. Czuba
  • p. M. Przyczyna
  • p. M. Rączka
  • p. G. Sarzyniak
  • p. T. Kurylak
  • p. K. Pęcak
  • p. M. Wojtaś
  • p. A. Zielińska
  • p. B. Kupiec
  • osoby indywidualne

Dodatkowym źródłem informacji stało się utworzenie profilu na portalu społeczności owy Facebook informujące o rozpoczęciu akcji Pozytywnie zakręceni” poczynionych działaniach oraz zachęcające do wspólnego zbierania.

Końcowym etapem był załadunek zebranych surowców wtórnych do kontenera. Przy pracach załadunkowych, w segregowaniu i zwożeniu pomagali rodzice, uczniowie i pracownicy SOSW.

Korzystając z okazji zakończenia roku szkolnego organizator wraz z prezesem naszego Stowarzyszenia rozdali podziękowania wszystkim tym, którzy włączyli się w pomoc na rzecz realizacji turnusu rehabilitacyjnego.

Akcja powiodła się. Dzięki wysiłkom i przychylności wielu osób odnieśliśmy sukces, za co jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję.

Organizator akcji

Alicja Bronkiewicz

... tak to wszystko wyglądało ...;)